Kancelaria Prawno-Kanoniczna

Skontaktuj się Skontaktuj się
Kompleksowa obsługa i pomoc prawna
Rrzetelność i jasny przekaz
Najwyższa jakość usług prawniczych
Aby efektywnie wypełniać misję proklamowania i bronienia w każdym miejscu i czasie praw człowieka, wszyscy uczestnicy postępowania winni starać się dotrzeć do prawdy obiektywnej. Strony biorące udział w procesie posiadają naturalne prawo i uprawnienia do korzystania z pomocy prawnej w dochodzeniu swoich uprawnień. Kancelaria świadczy kompleksowe usługi w zakresie reprezentacji i asystencji prawnej przed instytucjami kościelnymi. Specjalizacją są sprawy o stwierdzenie nieważności małżeństwa rozpatrywane przez sądy biskupie.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa

Orzeczenie nieważności małżeństwa odbywa się w procesie specjalnym. Ma on na celu wykazanie, że dane małżeństwo zostało zawarte nieważnie, że związek małżeński w ogóle nie zaistniał.

Orzeczenie nieważności małżeństwa opiera się na konkretnym tytule prawnym. Może nim być tytuł, który wynika z zaistnienia w chwili zawierania związku małżeńskiego jakiejkolwiek przeszkody kanonicznej, wady konsensu, a także z niezachowania odpowiedniej formy kanonicznej.

Kancelaria świadczy pomoc na każdym etapie procesu.

Etapy procesu

IEtap przedprocesowy+
IIEtap procesu na poziomie I instancji+
IIIEtap po zakończeniu I instancji+
IVEtap po zakończeniu procesu+

Rozwiązanie małżeństwa

Prawo kanoniczne dopuszcza możliwość rozwiązania małżeństwa niedopełnionego lub rozwiązania naturalnego węzła małżeńskiego, w którym przynajmniej jedna z tworzących go stron jest nieochrzczona.

Kancelaria na podstawie szczegółowego i rzetelnego zbadania sprawy oferuje kompleksową pomoc w dążeniu do rozwiązania małżeństwa.

Istnieje kilka przypadków, by móc ubiegać się do instytucji kościelnych w sprawie rozwiązania małżeństwa. Są nimi:

- rozwiązanie małżeństwa niedopełnionego;

- przywilej Pawłowy;

- przywilej wiary.

O mnie:

mgr lic. Katarzyna Brożek-Solak 

Adwokat kościelny 

Na podstawie odbytych studiów na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przedłożonej pracy oraz egzaminu magisterskiego, uzyskałam tytuł magistra oraz stopień licencjata prawa kanonicznego (licencjata kościelnego).  

Tytuł licencjata prawa kanonicznego rozumiany jest jako prawdziwa biegłość w prawie, co jest warunkiem stawianym adwokatom kościelnym.  

Posiadam prawo reprezentacji Klienta w sądzie diecezjalnym każdej diecezji jako adwokat ad causam.  

Prawnik 

Tytuł magistra prawa uzyskałam na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie broniąc pracę magisterską z prawa karnego materialnego.  

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Departamencie Legislacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie, Sądzie Okręgowym w Tarnowie, Prokuraturze Rejonowej w Krakowie, a także krakowskiej kancelarii doradztwa prawnego.

Skontaktuj się ze mną

Kancelaria Prawno-Kanoniczna

Katarzyna Brożek-Solak

    Skontaktuj się ze mną

    Kancelaria Prawno-Kanoniczna

    Katarzyna Brożek-Solak

    Napisz wiadomość